9 Mayıs 2011 Pazartesi

Hikaye Kartları ( 5 küçük ördek yavrusu,...)

Güzel bir yaz gününde anne ördek beş küçük yavrusu ile ormanda gezintiye çıkmış. Anne ördek yavrularıyla çevreyi gezmiş. Ardından yavrularını yuvada bırakıp ormanda yeni bir yer bulabilmek için oradan ayrılmış. Gitmeden önce yavrularına, onlar için ormanın tehlikeli olabileceğini, bu yüzden güvenli yuvadan ayrılmamaları gerektiğini söylemiş.
Anneleri yuvadan ayrılan beş küçük yavrunun canı sıkılmış ve saklambaç oynamaya karar vermişler. İki küçük yavru ebe olmuş, diğer üç yavruda saklanmak için yuvadan biraz uzaklaşmışlar. Ebe olan iki küçük yavru da kardeşlerini aramaya başlamışlar.
Ebe yavrular kardeşlerini bir türlü bulamamışlar. Sonra ormanda ötüşen kuşları görmüşler. (cik cik cikk)
Kuşlar:
- Merhaba ördek yavruları burada ne arıyorsunuz?
Ördekler:
-Biz kardeşlerimizle saklambaç oynuyorduk. Ama onları bulamadık. Siz onları görürseniz, bize haber verir misiniz?
Kuşlar:
- Tabi. Size yardım yardım ederiz. biz de sizin kardeşlerinizi arayalım. Onları bulduğumuzda yuvanıza getiririz.
Ördekler:
-Çok teşekkür ederiz.
Daha sonra yavrular oradan ayrılmışlar. Kuşlarda ördek yavruları aramak için uçmuş, gitmişler.
Diğer üç kardeş saklanmak için yuvalarından  uzaklaşınca ormanda kaybolmuşlar. Sonra bir ağacın kavuğunda yaşayan sevimli tavşanı görmüşler. Tavşan onlara kurdele hediye etmiş. Sonra yavrular oradan ayrılmışlar.
Yürümüşler, yürümüşler ve en sonunda denizin kıyısına varmışlar. Denizin güzel manzarasını seyrederken, bir şey görmüşler. Evettt, denizin üzerinde giden bir kutu. Fakat o bir kutu değil gemiydi, ama yavrular henüz gemi görmedikleri için onu bir kutu olduğunu zannettiler. Oradan da ayrıldılar.
 Yavru ördekler çok yürüdükleri için yorulmuşlardı, karınları da çok acıkmıştı. Tam bu sırada bir kulübe gördüler. Orada biraz mısır yediler, su içtiler. Artık yorgunlukları biraz azalmış, karınları da doymuştu.
Daha sonra bir derenin kenarına geldiler. Dere o kadar güzeldi ki, burada eğlenmek için yüzdüler. Anneleri onlarla daha önce yüzmüştü. Bu yüzden hiç zorlanmadan yüzdüler, eğlendiler. Ama eğlenirken de sevimli tavşanın onlara hediye ettiği kurdeleleri su da düşürdüler.
Dereden ayrılan yavrular, ormanda bir su teknesi gördüler. Burada biraz dinlenmek için kaldılar, bu sırada onları arayan kuşlar geldi. Kuşlarda yavru ördekleri ararken çok yorulmuşlardı, biraz su içtiler. Sonra yavru ördeklere olan biteni anlattılar. Kardeşlerinin onları çok merak ettiğini söylediler. Üç yavru ormanda gezerken evlerinin yolunu bir türlü bulamamıştı. Kuşlar, yavru ördeklere yuvalarına kadar eşlik ettiler. Yavru ördekler bu yardım için kuşlara kocaman teşekkür ettiler.
Nihayet yavru ördekler kardeşlerine kavuştular. Birbirlerine sarıldılar. Üç yavru başından geçenleri bir bir anlattı.Yavru ördekler artık yuvalarından ve birbirlerinden ayrılmayacaklarına karar verdiler. Anneleri gelene kadar yuvada eğlendiler.

3 yorum:

  1. bunun acil hikayesini yazabilirmisiniz

    YanıtlaSil
  2. hikayenizide en kısa zamanda bekliyoruz paylaşım için teşekkürler

    YanıtlaSil
  3. hikayesini yazın artık lütfeen :((

    YanıtlaSil